blog

Haber Sitesi Neden Bu Kadar Popüler?

Son vakitler de internet haberciliğinin popülerleşmesiyle haber sitesi açmak da moda gibi bir şey oldu. Haber sitelerindeki bu artışın en önemli etkisi ziyaretçi sayısının fazla olduğundan dolayı yüksek kazanç beklentisi ve son dönemde çıkan hazır, ucuz haber scripti ile maliyetlerin düşürülmesidir. Ancak, haber sitesi sayısındaki artış kötü kullananlarının sayısının da artmasına, doğru habere ulaşmanın zorlaşmasına ve çöp sitelere daha fazla rastlanmasına neden oldu. Bu durum okuyucuyu üzmekle kalmayıp arama motorlarının da gözünden kaçmadı. Sonuç olarak birkaç büyük site ve gazete fotoğrafı sitelerinin dışında pek çok site internetin tozlu raflarına gömüldü.

Peki, neden böyle oldu? Bu kazançlı gibi görünen iş internet dünyasında neden başarı sağlayamadı? Tabi ki, bütünüyle insanların kısa bir süre içinde çok para kazanma arzusu yüzünden yapmış oldukları yanlış uygulamalardan. Bu durumun önüne geçebilmek, yani internet haberciliği piyasasında büyük sitelerle rekabet edebilmek için neler yapılmalı? Yeni başlayacaklar için haber scripti seçimi ve site kurulumundan önce irdelenmesi gerekli olan en büyük soru bunlar belki de.

Sektörde Rekabet İçin Altın Öneriler

Öncelikle tabi ki, özgün olmanız ve her ortamda farkınızı ortaya koymanız için uzman haber sitesi tasarımına ihtiyacınız olacak. Bunu da ancak uzman bir firmadan alacağınız uzman haber scripti ve uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz. Site tasarımı ve kurulumunun ardından size para kazandıracak en önemli konu reklam tanıtım için iyi bir departman oluşturmanız gerekmektedir. Erken diye düşünmeyin yalnızca reklam tanıtım koyma zamanının belirlenmesi bile site için çok önem taşıyor. Reklam kampanyalarında sosyal ağların gücünü de asla göz ardı etmeyin. Son olarak SEO çalışmalarının profesyonel şekilde yapılması, editör ve yazar kadrosunun sağlam oluşturulması ve haberlerin alınacağı haber ajanslarına üyelik hayli önem taşıyor. Kısacası tasarımdan içerik yönetimine kadar haber sitesi işi ekip işi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.