Uncategorized

Sosyal Medya Pazarlaması’nda İçeriğin Önemi !

Pazarlama yöntemleri arasında internet vasıtası ile yapılanı, alışılagelmiş yöntemlerden daha az maliyete sahiptir. Sosyal Medya Pazarlaması’nda içeriğin önemi çok büyüktür. İnsanlar ürünler, insanlar, kurumlar vb pek çok şey hakkında bilgi sahibi olmak ister ve bu bağlamda sosyal ağ ve online platformları kullanır. Eğer siz de bu alanları kullanmayı bilirseniz beklenen iletişim gerçekleşecektir.

Sosyal Medya Pazarlamasında kullanılacak olan araçlar;

Bloglar
Kullanıcı Odaklı Tasarım (User Centered Design)
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
E-posta bilgilendirmesi
Sosyal Medya kanallarının kullanımı (Facebook, Twitter, Instagram vs.)
Bloglar ile Kontrol Sizde

Bloglar kontrolün bütünüyle sizde olması sebebiyle Facebook,Youtube benzeri kanallara göre daha avantajlıdır. Bloglar sayesinde içerikler arzu ettiğiniz format ve uzunlukta yayınlanabilme imkanına kavuşur.

Google’da İlk Sayfada Görüntülenmek

Birçok kimsenin kullanmış olduğu tabirle Google optimizasyonu, her şeyden önce özgünlük gerektirmektedir. Ancak Google’ ın neye göre sıralama yaptığını bilmek pek olanaklı değildir. Bu konu da yüzlerce kriter mevcut. Ancak hiçbir şey gibi bu konuda tahmin edilemez statüsünde yer almıyor. SEO uyumlu, güncel metinlerden derlenmiş bir internet sitesi Google aramasında kendisine üst sıralardan yer edinebilmektedir. Sosyal Medya Pazarlaması’nda içeriğin önemi özellikle SEO uyumlu metinler konusunda kendisini belli etmektedir.

Google’da ilk sayfada çıkmak pek çok şirketin hayali. Anahtar kelimeler yardımı ile bir makale yazımı ve sonrasında üst sıralara çıkan şirketin sitesi, gelen trafik sayesinde ürün tanıtımı yapabilmektedir. Sosyal Medya Pazarlaması’nda içeriğin önemi konusunda dikkat edilmesi gerekli olan şeyler vardır;

Özgün, orijinal fikirler ve yanı sıra gelen yazı ve videoların insanların algısı üzerinden büyük önemi vardır
İçeriği güncel olan bir internet sitesi internet kullanıcıları tarafından güvenilirlik derecesine yükseltilmiş demektir
Duyurular, kampanyalar kanalı ile insanların ilgisi hep üzerinizde olur
Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin büyük önemi vardır. Fotoğraf ve video gibi görsel ve işitsel duyulara hitap eden paylaşımların insanları etkilediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hafızada kalıcı bir içerik derlemesi sayesinde insanların gözleri sizde olacaktır. Web trafiğinin sağlanması ve üretime katkıda içerik gereksinimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.