Uncategorized

Sosyal Medyada Hayat Kolaylaştıran Uygulamalar

Sosyal medya pazarlamasını daima masa başından yapmak mecburiyetinde değilsiniz.

Dışarıdayken, durumunuzu güncellemek isteyeceğiniz, tweet atacağınız ya da bir takipçinize cevap yazacağınız vakitler olur. Böyle vakitlerda bunların hepsini hayata geçirmek için sosyal ağ mobil uygulamalarına güvenebilirsiniz.

Sosyal medya mobil uygulamaları size herhangi bir yerde çalışabilme esnekliğini sağlarken, isteğiniz şeyleri telefonunuzdan kolay bir dokunuşla halletme kolaylığı sunar. Ayrıca sosyal ağ hesaplarınıza bir şey göndermek için masa başına dönme ihtiyacınızı da ortadan kaldırır.

Sosyal medya pazarlamasında devamlı faal kalmanıza yardım edecek 4 sosyal ağ mobil uygulamasını sizin için gözden geçirdik.

DrumUp

DrumUP diğer sosyal ağ yönetim araçlarından oldukça farklıdır. Bu uygulama, işinizle alakalı içerikleri araştırır ve hergün size güncel öneri akışı sunar. Ayrıca içeriği Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal ağ sayfalarında zamanlamanıza da olanak sağlar.

Sürekli nitelikli içerik akışına ihtiyaç duyan iş yerleri için DrumUp harikalar yaratabilir.

İçeriğe erişebilmek için tek ihtiyaç duyduğunuz şey, işinizle alakalı arama kelimeleri doldurmaktır.

Mesela kendinize ait bir fotoğraf stüdyonuz var ise, fotoğrafçılık, düğün fotoğrafçılığı ya da kamera yöntemleri gibi anahtar kelimeler girebilirsiniz. DrumUp size sosyal ağ hesaplarında direkt paylaşılabileceğiniz enteresan ve nitelikli hikayeler sunacaktır.

Bu hikayeler, sizin zamanlamanıza göre DrumUp’ın uygun gördüğü vakitlerda yayınlanır. Hatta kendi isteğiniz doğrultusunda içeriğin yayınlanma zamanını düzenleyebilir, içeriği inceleyebilir ya da düzenleme yapabilirsiniz. DrumUp, kolay kullanımı destekleyen kolay bir arayüze sahiptir ve birden çok sosyal ağ hesabınızı kontrol edebileceğiniz merkezi bir panel gibi kullanılabilir.

DrumUp daha nitelikli içerik tavsiyelerinde bulunabilmek için NLP (Doğal Dil Uygulaması) ve makine öğrenme algoritmaları kullanır. Ayrıca arama kelimeleri öğrenerek ve anlayarak belirli bir yere göre spesifik içerik hazırlamak gibi uygulamayı geliştirme planları vardır.

Mention

Eğer kendi markanızı gözlemlemek ve sosyal ağ üstündeki etkileşimini takip etmek istiyorsanız, Mention tam da sizin için hazırlanmış olan bir mobil uygulamadır.

Mention uygulaması size, insanların markanız hakkında neler konuştukları ve markanız etrafındaki söylentilerin pozitif mi negatif mi olduğu hakkında bir fikir verir. Bu uygulamayı kullanmak bir hayli basittir.

Markanız için spesifik olan arama kelimeleri girerseniz uygulama, web üstünde bu arama kelimeleri gözlemlemenizi sağlar. Ayrıca markanız konuşulduğunda ya da hakkında bir şey yazıldığında, gerçek zamanlı uyarılar gönderir.

Bir işletme sahibi olarak, her çeşit acil durumdan en az zararla sıyrılabilmek için bir uygulamaya ihtiyaç duyarsınız. Mention’ın gerçek zamanlı uyarılarıyla, dikkat etmenizi ya da hemen harekete geçmenizi gerektiren durumlar için hızlı bilgilendirmeler alırsınız.

Ayrıca markanız hakkında bahsedilenlerin pozitif, negatif ya da tarafsız olması hakkında bilgilendirilirsiniz ki, bu uygun bir sosyal ağ pazarlama stratejisi geliştirmek için bir hayli faydalı olacaktır.

Markanız hakkında yapılan bir yorum gördüğünüzde, yorumun kim tarafından yapıldığını görebilir, herhangi bir internet sitesi açmadan ya da e-posta kullanma gereği duymadan uygulama ile direk şekilde cevap yazabilirsiniz. Bedava kullanabileceğiniz bu uygulama, aldığınız bütün uyarıları önem sırasına göre sıralar ve takım arkadaşlarınıza görev dağılımı yapabilmenizi sağlar.

Facebook Sayfa Yöneticisi

Facebook genelde daha kişisel aktiviteler için kullanılsa da, Facebook Sayfa Yöneticisi, Facebook’u iş yerleri için de kolaylıkla kullanılabilmesine olanak sağlar. Sayfa yöneticileri için bu uygulama, iş sayfalarını sürekli güncel tutmalarına yardımcı olur.

Facebook Sayfa Yöneticisinin, Facebook uygulamalarına görünüm olarak bir hayli benzerlik göstermesi, kullanımında kolaylık sağlar.

Bu uygulama sayfa yöneticilerinin birden fazla sayfa güncellemesini hiçbir güçlük çekmeden yayınlayabilmelerini sağlar. Ayrıca sayfa yöneticileri, yönettikleri bütün sayfaları ve kaç adet yönetici olduğunu görebilirler.

Uygulama ayrıca hesap ve gizlilik ayarlarını görmenize olanak sağlar. Tüm bu ayarlar sekme değiştirme derdi olmadan kolaylıkla anasayfada görüntülenebilir. Bu uygulamanın en önemli olan özelliği kişisel ve iş sayfalarını birbirinden ayırt etmesidir, bu şekilde kazayla atılan gönderilerin önüne geçilmiş olur.

Facebook Sayfa Yöneticisi, yayınladığınız içeriğin kaç kişi tarafından beğenildiğini, yorum aldığını ve paylaşıldığını gösterdiği için, içeriğinizin performansını da görüntüleyebilmenize olanak sağlar.

Ayrıca uygulamadan diğer idarecilere spesifik sayfalar için izinler verebilirsiniz. Sayfa Yöneticisi ile bilgisayardan uzak olduğunuzda bile Facebook sayfalarınızı güncel tutabilirsiniz.

Sparksfly

Oldukça etkili bir kullanıcı bilgi birikimi sunan Sparksfly, Feedly: Your Work Newsfeed’e çok benzer. Uygulama, kullanmış olduğu birkaç spesifik algoritmayla sizin tercihlerinize göre içerik tavsiyelerinde bulunmak için dizayn edilmiştir.

Program, içeriği araştırmanızı ve ilgi alanlarınızla alakalı arama kelimeleri girerek içeriği filtrelemenizi sağlar. Eğer belirli bir kullanıcının paylaştığı içeriği beğendiyseniz, bunu çeşitli sosyal ağlara ve diğer kullanıcılara eklemenize olanak sağlar.

Düzenli olarak okumayı seçtiğiniz içeriğe göre, Sparksfly’da çeşitli “alışkanlıklar” oluşturabilirsiniz, bu şekilde ilgilendiğiniz içeriği daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Bu “alışkanlıklar” size, sonradan arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla sosyal ağ ağlarında paylaşabileceğiniz çok iyi içerik tavsiyeleri verir.

Sparksfly iş yerleriin, kullanıcı “alışkanlıklarında ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmesini sağlarken, çok iyi bilinen ve kolaylıkla tanımlanabilen bir marka oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca tüketicileriyle daha kişisel yollarla bağlantı kurmalarına da yardımcı olur.

Sonuç

İşletmeler için sosyal ağ yönetimi bir gerekliliktir ve bu havalı sosyal ağ mobil araçları, birden fazla hesapla uğraşırken zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ayrıca sosyal ağ mobil uygulamalarına sahip olmak, seyahatte ve bilgisayarınızdan uzakta olsanız bile tüm sosyal ağ hesaplarınızın kontrolünü elinizde tutmanız manasına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.